טוחן אשפה

יש דברים בחיים, שעד שלא מתחילים להשתמש בהם, קשה להסביר במילים את החוויה. מאותם הדברים המחלקים את החיים שלנו לשניים, לפני שהכרנו אותם - ואחרי. מאותם הדברים, שצריך פשוט לחוות כדי להבין. רבים מהישראלים עדין לא מכירים את נפלאות השימוש בו – הנה כל מה שלא ידעתם על טוחן אשפה.

 

רבים מאיתנו נוטים לחשוב שאם הצלחנו להסתדר עד היום בלי מוצר או שירות מסוים, כנראה שהוא לא באמת היה נחוץ לנו. ניקח למשל את Waze, האם מישהו מאיתנו זוכר כיצד נראו החיים שלפני? שהרי הצלחנו, בסופו של דבר, להגיע למחוז חפצנו, אבל את הזמן שאיבדנו בדרכים - אף אחד לא יוכל להשיב לנו. כך גם לגבי טוחן האשפה, רק אחרי שמתחילים להשתמש בו – מבינים את גודל השינוי.

 

מהו למעשה טוחן אשפה?

מכשיר חשמלי המדמה במובן מסוים את הפעולה של הבלנדר. הוא ממוקם מתחת לכיור, נסתר מהעין, ומאפשר טחינה וגריסה של קליפות ושאריות מזון. במילים אחרות, במקום לזרוק את האוכל שלכם לפח, תוכלו פשוט לשפוך אותו לכיור, בלי להסתכן בסתימות. מדובר באחד המכשירים הפופולאריים ביותר מעבר לים, כאשר בישראל משום מה, הטרנד עדיין לא צבר מספיק תאוצה.

איכות החיים שמאפשר טוחן האשפה מתגלה, ברוב המקרים, רק לאחר השימוש בו. במקום לאסוף לפח את שאריות המזון שהצטברו אחרי הבישולים – משליכים אותן לכיור והן פשוט נטחנות מעצמן. כך גם לגבי עצמות, קליפות, ירקות, פירות, בשר ויתר אשפה אורגנית – הכל נטחן בכיור, בלי לכלוך, בלי ריח ובלי מאמץ.

נשאר לכם במקרר אוכל שעבר זמנו? כבר לא צריך להכין שתי שקיות כדי למנוע טפטוף ולרוץ כל הדרך לפח הקרוב עם תפילה בלב שהבית יישאר נקי. פשוט שופכים את האוכל מהסיר ישירות לכיור וטוחן האשפה כבר עושה את העבודה לבדו. מדהים, לא?

 

טוחן אשפה

מתקינים ומתחילים לטחון

טוחן אשפה מצריך התקנה חד פעמית, במהלכה מחברים את הטוחן לצנרת הרגילה שיש בבית, זו היושבת מתחת לכיור המטבח. המכשיר מתחבר בין הסיפון לבין הכיור וממוקם בדיוק היכן שיורדים המים. שאריות האוכל המושלכות לכיור, נטחנות באמצעות דיסקיות ונשטפות יחד עם המים ישירות לביוב. בשונה ממכשירי חשמליים אחרים שיש במטבח, טוחן האשפה אינו מצריך החלפה של חלקים או תחזוקה. מרגע שהוא מותקן בפעם הראשונה, הוא ילווה אתכם גם שנים קדימה.

 

איכות טוחן האשפה נמדדת בעיקר בזכות כוח הסוס שלו ומהירות סיבוב הדיסקיות. ככל שהמכשיר חזק יותר ומספר הסיבובים של הדיסקיות מהיר יותר, כך תגבר יעילותו וטחינת המזון תהיה דקה יותר. מרבית טוחני האשפה הנמצאים בשוק בעלי 3/4 או 1 כוח סוס.

טוחני אשפה חזקים ועמידים טוחנים את האוכל מספיק דק, כך שלא ייווצרו סתימות ופעולתו לא תורגש כלל בשגרת היום יום במטבח. מה שכן תורגש במיוחד, היא איכות החיים החדשה שהוא יכניס לבית.

יתרון משמעותי נוסף של טוחן האשפה הוא היותו מכשיר שקט, נוח ובטוח לשימוש. המיקום של הטוחן עמוק בתוך הכיור הופך אותו לידידותי ובטוח, גם עבור ילדים.

ישנה גומייה דרכה עובר האוכל לטוחן ורשת היושבת מעל הכיור ומאפשרת להחליט מתי רוצים לטחון ומתי לא. שני מנגנוני ההגנה האלו מסתירים למעשה את הדיסקיות המסוכנות ומאפשרים שליטה מלאה בשימוש במכשיר, בצורה בטיחותית וידידותית למשתמש.

את לחצן ההפעלה של הטוחן ניתן למקם גם בתוך הארון, הרחק מהישג ידם של ילדים.

 

טוחן אשפה של מדגל

 

טוחן האשפה MEDICI של מדגל

חברת מדגל, יבואנית מותג MEDICI, הנה מהוותיקות והמובילות בארץ בפיתוח, ייבוא ושיווק של מוצרים ואביזרים לחדר האמבט והמטבח. החברה מציעה, דרך אתר פלסאון, טוחן אשפה איכותי של MEDICI עם תו תקן של מכון התקנים ואחריות לשלוש שנים. הלחצנים מגיעים במספר צבעים וניתן להתאים אותם לצבע של הברז, למראה אסתטי, נקי ואלגנטי.

 

טוחן האשפה של MEDICI הוא ללא ספק ה-Game Changer  של המשפחה הישראלית המודרנית. איכות החיים שמאפשר המכשיר החדשני, תגדיר מחדש את כל מה שהכרתם. "מרגע שרוכשים טוחן אשפה, החיים משתנים. אין יותר ריח בפח, אין טפטופים, אין דילמות כשנגמר המרק לאן להעיף את השאריות, פשוט שופכים לכיור. זה מוצר שכל כך מקל על החיים, כל מי שרכש מאיתנו טוחן אשפה אמר שהחיים מתחלקים ללפני ואחרי", מספרת נורית ברנע, מנהלת התחום בפלסאון.

 

מרבית הבניינים החדשים כוללים פיר אשפה ממש מחוץ לבית ובבתי הקרקע לרוב נמצאים הפחים בחצר הצמודה. מה הצורך אם כך בטוחן אשפה כשהפח כל כך קרוב ונגיש? איכות חיים חדשה במטבח ושיטת עבודה שלא משאירה מקום לספק – החיים הולכים להשתנות מקצה לקצה.

"מי שיש לו טוחן אשפה, משאיר את הכיור פנוי כי כל הזמן זורקים לשם את שאריות המזון. אם מכינים חביתה למשל או סלט, קליפות הביצים ושאריות הירקות מושלכים ישירות אל הכיור ונשטפים. טוחן האשפה פשוט משנה חיים, לא משנה באיזו קונסטלציה גרים, אם בדירה בבניין או בבית פרטי. לא משנה מה הקרבה לפח האשפה", מרחיב ניר גרינהויז, מנהל אתר הסחר בפלסאון.

 

טוחנים ושומרים על סביבה ירוקה

מעבר להיותו ידידותי מאוד לשימוש, טוחן האשפה הוא גם מוצר ירוק המסייע לשמירה על הקיימות. במדינת ישראל מגיעות המשאיות לפנות את הזבל שלוש פעמים בשבוע.

מעבר לרעש והפגיעה באיכות החיים, מדובר במערך לוגיסטי מורכב המצריך משאבים רבים. בעוד שהחירייה עושה הפרדה בין אשפה רטובה לבין אשפה הניתנת למחזור, טוחן האשפה מצטרף לשרשרת המזון ותכולתו נשפכת אל הים.

הגברת השימוש בטוחני אשפה תצמצם משמעותית את צריכת שקיות האשפה, את שינוע המשאיות, צריכת הדלק, עלויות הדחיסה והחשוב מכל – את הר הזבל הגדל משנה לשנה.

טוחן אשפה הוא מוצר ירוק המסייע במחזור ושמירה על איכות הסביבה. הפח הנקי משאריות מזון מאפשר למחזר חלק גדול יותר מהאשפה, ובכך לתרום לקיימות ולסביבה ירוקה ונקייה יותר. מי ששמירה על הטבע ואיכות הסביבה חשובים לו, ייהנה מערך כפול בעת השימוש בטוחן האשפה.

טווח העלויות של טוחני האשפה משתנה בהתאם לחוזק שלו והיצרן. ישנם כיום 5-6 סוגים של טוחני אשפה, בטווח מחירים רחב הנע בין 900 – 2000 ₪. כמו בכל דבר בחיים, על איכות – משלמים.

 

"אין בן אדם שיש לו טוחן אשפה והוא לא מאושר. אין מישהו שלא מרוצה מהטוחן, יש עליו קונצנזוס", מסכמת נורית.  

דלג לתוכן העמוד