מה ההבדל בין אינטרפוץ 3 דרך ל-4 דרך?

ברזים הם אביזר חשוב בכל חדר אמבט, גם מהבחינה האסתטית וגם בהיבט של השימוש היומיומי.

הרי, אנחנו מבלים לא מעט שעות מזמננו במקלחת וחשוב שיהיה לנו כמה שיותר נעים, נוח ופשוט להשתמש בה.

כיום, אחת ממערכות הברזים הפופולריות, אותה אפשר למצוא כמעט בכל בית בישראל, היא מערכת אינטרפוץ – ויש לכך הרבה סיבות. שכן, אלה ברזים איכותיים, נוחים לשימוש ועמידים לזמן רב, שמשדרגים את המראה הכללי והעיצוב של חדרי האמבטיה.

אינטרפוץ


מה זה בכלל אינטרפוץ?

אז ככה – ברז אינטרפוץ מותקן בתוך קיר המקלחת והוא למעשה מקשר בין הצנרת הפנימית לבין הידית החיצונית. ברזים אלה מורכבים משלושה חלקים עיקריים:


1. ידית הפעלה ממתכת שיוצאת מחוץ לקיר המקלחת, באמצעותה מפעילים את זרימת המים, בוחרים את הטמפרטורה (מים חמים, קרים או פושרים) ושולטים בעוצמת הזרימה של המים. תוכלו להתאים את גודל הידית, הצבע והעיצוב ליתר האביזרים בחדר האמבט שלכם.

2. מערכת הצנרת מותקנת בתוך קיר המקלחת והיא עשויה מצינורות פלסטיק או מתכת.

3. המנגנון הייחודי של הברז הוא זה שמחבר למעשה בין הידית החיצונית לבין מערכת האינסטלציה החבויה בקיר. בכך שמנגנון הברז נמצא בקיר יש יתרון משמעותי מבחינת הנראות החיצונית של חדר הרחצה, משום שזה נותן לו מראה אלגנטי, עדין ויפה.


מקור המילה "אינטרפוץ" הוא מהשפה הגרמנית וזה אומר מתחת לטיח או מתחת לציפוי. כלומר, ביטוי זה מתייחס לשיטה בה מתקינים בתוך קיר אביזרים באופן שאי אפשר להבחין בהם. באופן כללי ברזי האינטרפוץ מחולקים לכמה סוגים, ביניהם 3 דרך, 4 דרך ויש גם ברז 5/6 שהוא פחות סטנדרטי ונפוץ, בו נהוג יותר להשתמש כשרוצים להתקין בחדר האמבט מפלי מים, ג'טים וכדומה.


מהו ההבדל העיקרי בין שני סוגי הברזים?

אינטרפוץ 3 דרך

באינטרפוץ 3 דרך יש 3 פתחים של הצנרת – שני פתחים המשמשים לכניסה של מים חמים וקרים ופתח נוסף המשמש לזרימת המים החוצה דרך ראש מקלחת (המכונה גם ראש גשם) או מזלף.

כלומר, את הברז 3 דרך אפשר להתקין בצנרת שיש לה שלושה פתחים וצריך לבחור אם רוצים שהאביזר החיצוני דרכו יוצאים המים יהיה מזלף או ראש מקלחת, אין אפשרות להתקין את שניהם גם יחד.

 

אינטרפוץ 3 דרך

 

לכל ברזי אינטרפוץ 3 דרך באתר >>

אינטרפוץ 4 דרך

לעומת זאת, בברז 4 דרך יש 4 פתחים – שתי כניסות המיועדות לזרימת מים חמים וקרים ושתי יציאות – באחת ניתן להתקין למשל ראש מקלחת ובשנייה את המזלף. כלומר, היציאה הנוספת לצנרת מאפשרת לכם ליהנות גם מראש מקלחת וגם ממזלף, מה שהופך את השימוש להרבה יותר נוח ויעיל ומאפשר לענות על הצרכים השונים של כל בני המשפחה.

 

אינטרפוץ 4 דרך

לכל ברזי אינטרפוץ 4 דרך באתר >>


ניתן לראות שההבדל העיקרי בין ברזים אלה הוא מספר היציאות של הצנרת אך הוא משליך על חוויית השימוש הכללית, היעילות וההנאה.

דלג לתוכן העמוד