בידה – לא מה שחשבתם

כבר קרוב ל-400 שנים מאז שהומצא לראשונה, רבים מאיתנו לא מבינים את השימוש בו ויתרה מכך, לא מבינים למה יש בו צורך. אם בעבר היינו נתקלים בו רק בדירות יוקרה ובבתי מלון, היום כבר הפך הבידה לסטנדרט במדינות רבות מעבר לים. למה דווקא הישראלים מאחרים לאמץ את המכשיר הכי היגייני בשוק? כנראה, כי הם פשוט לא יודעים. הנה כל מה שלא ידעתם, על בידה.

 

יש המצאות לאורך ההיסטוריה, שהיום, בפרספקטיבה של זמן, אנחנו פשוט לא מצליחים לדמיין את החיים בלעדיהן. ניקח למשל את הסמארטפון הראשון שהשיקה אפל רק ב- 2007, מישהו מאיתנו מצליח לזכור איך נראו החיים לפני התפוח ששינה לנו אותם לתמיד? כנראה שלא. נדמה שהוא תמיד היה שם, תמיד יהיה כאן ורק ילך ויהפוך משמעותי יותר בחיים שלנו.

 

הבידה המקורי הומצא ככל הנראה בידי צרפתים, כבר בסוף המאה ה-17 ותחילת המאה ה-18. באותה תקופה וויקטוריאנית, התקדמו טכנולוגיות ההיגיינה, וסיר הלילה עבר מחדר השינה לחדר האמבטיה, יחד עם הבידה. שימושו הראשוני והמקורי הוא שטיפת איברי המין ופי הטבעת, כאשר במקרים רבים ניתן היה גם לרחוץ בו אברי גוף נוספים כמו כפות הרגליים למשל.

לכל דגמי הבידה באתר פלסאון>>>

בשל צורתו הדומה לאסלה, רבים התבלבלו ונטו לחשוב שמדובר במשתנה, אך נכון יותר יהיה להשוות אותו לכיור או אף לאמבטיה. אנשים המוגבלים בתנועתם או אשר נאלצו בשל סיבות כאלו ואחרות להימנע ממקלחת, נעזרו בבידה בכדי לשמור על היגיינה אישית.

 

מאז ועד היום, עבר הבידה גלגולים רבים וכיום מדובר במכשיר טכנולוגי משוכלל במיוחד, בעל מגוון אפשרויות ושימושים. אם בעבר היה הבידה מתקן נפרד מאסלת השירותים, כיום מדובר במושב אסלה חכם המתלבש במקום מושב הפלסטיק הסטנדרטי של אסלת השירותים וממלא את כל הפונקציות שלו כבר באסלה עצמה: שטיפת ישבן, שטיפה אינטימית לאישה, שטיפת טורבו המתאימה במיוחד לאנשים הסובלים מבעיות במעי ובמערכת העיכול, ייבוש באוויר חם ואפקט מסאז' באמצעות התזה ברטט.

 

הבידה מספק מענה הן מבחינה היגיינית והן מבחינה בריאותית, בהיותו מסייע בתסמינים של גירויים ופצעים בעור המצריכים ניקיון יסודי יותר. כמו כן, מהווה הבידה פתרון יעיל גם עבור אנשים כבדי משקל אשר קשה להם להתכופף בעת השימוש בשירותים ואנשים בעלי מוגבלויות כאלו ואחרות.

 

כיצד מתפעלים בידה?

הבידה החכם מחליף את מושב האסלה הסטנדרטי ומתחבר למים וחשמל באמצעות התקנה פשוטה וחד פעמית. מהרגע שהבידה מחובר לאסלה, ניתן לשחק עם מיקום המתז בהתאם לצורך והעדפה אישית. כמו כן, באמצעות יחידת בקרה ניתן לשנות את לחץ המים והטמפרטורה הרצויה בהתאם להעדפותיכם.

כלל הפונקציות של המכשיר ניתנות לשינוי בלחיצת כפתור, כדי למקסם את איכויות השימוש בו בהתאם לצרכים המשתנים של הבית.

עבור אנשים בעלי מוגבלויות למשל, ישנו שלט חכם המאפשר תפעול מרחוק של הבידה על ידי מטפל או מטפלת.

השימוש בבידה אינו מצריך מאמץ מיוחד וכיום גם אינו מצריך לעבור למכשיר אחר לאחר השימוש בשירותים. המכשיר החכם יודע בדיוק מתי וכיצד להתחיל לפעול כדי לספק את המענה ההיגייני ביותר לאחר השימוש בשירותים. כל שעליכם לעשות הוא להגדיר את עוצמת המתז, טמפרטורת המים הרצויה ואיזה סוג של שטיפה תרצו לקבל, והבידה כבר יעשה בשבילכם את העבודה, יותיר אתכם נקיים ורעננים במיוחד.

כדי לשמור על נוחות מקסימאלית, המערכת החכמה אף זוכרת את ההגדרות שהוזנו בלוח הבקרה, כך שלא תצטרכו להגדיר אותן שוב ושוב בכל שימוש מחדש.

 

Game Changer בחדר האמבטיה

רבים מהישראלים אינם מכירים את הבידה, בטח ובטח אינם מבינים מדוע להשקיע במוצר שנדמה כל כך מיותר ולא הכרחי. למרות היותה של ישראל הקטנה מעצמת הייטק המובילה טרנדים ומהפכות טכנולוגיות, לפעמים, יש דברים שהקהל הישראלי פשוט מבין צעד אחד אחרי שאר העולם.

בידה הוא מכשיר בסיסי בכל בית ביפן, החל מ-1980 בה הוצגה לראשונה ה"אסלה ללא נייר", שהיא שילוב של אסלה ושל בידה אשר נוסף לפעולת השטיפה אף מייבשת לאחר השימוש גם את פי הטבעת ואיברי המין. עם השנים, יותר ויותר מדינות אימצו את המכשיר ההיגייני וכיום ניתן לראות אותו כמעט בכל בית שני מעבר לים.

המשתמשים מגדירים את השימוש בבידה כ- game changer ומחלקים את החיים לתקופה שלפני השימוש בו ואחרי. למה? כי חוויית השימוש בו היא עד כדי כך משמעותית. כי המקום האינטימי שאנו מבקרים בו כל כך הרבה פעמים ביום, הופך בין רגע את הקונוטציה המלוכלכת ומלאת החיידקים לחוויה נעימה של היגיינה וניקיון, כל יום, כל היום.

 

גם נקי וגם ירוק – שומרים על איכות הסביבה

השימוש בבידה, נוסף להיותו יעיל יותר בניקוי הגוף לאחר השימוש בשירותים, גם מסייע בשמירה על סביבה ירוקה יותר. כיום אנו צורכים מדי שנה מאות מיליוני טון של נייר וקרטון, כאשר התחזית מדברת על צריכה של קרוב ל-500 מיליון טון בשנת 2021.

השימוש בבידה מאפשר צמצום משמעותי בצריכת נייר טואלט, המצטבר בבורות הביוב ויוצר זיהום.  ככל שיותר משפחות ובני אדם יעברו לשימוש בו, כך יפחת השימוש בנייר טואלט בהדרגה, אשר אינו ידידותי לסביבה ומייצר בעיות תברואתיות רבות.

סיבה נוספת להיותו של הבידה מוצר אקולוגי, היא חסכון אדיר במים. באופן פרדוקסלי, למרות היותו של המכשיר מבוסס על שימוש במים, תהליך הזרימה שלהם חסכוני יותר בעת השימוש בבידה בהשוואה לשימוש במים באמבטיה, בעת ניקוי אזור הישבן.

בנוסף, בשל השימוש במים עומדת יעילות הניקוי של הבידה על  כ-95%, גבוה פי כמה מאיכות הניקוי של נייר טואלט.  

בעלי האידיאולוגיה הירוקה, אשר שמירה קיימות ואיכות הסביבה חשובה להם, ירוויחו רווח כפול מהשימוש בבידה, הן בשמירה על היגיינה אישית והן בשמירה על כדור הארץ וטיפוח סביבה אקולוגית וירוקה יותר.

 

Plug & Play – מתקינים ומתחילים ליהנות

השימוש בבידה אינו מצריך הכנה לוגיסטית מיוחדת בבית, שבירת קירות או פתיחה מחודשת של תשתיות. המכשיר מתחבר בקלות ישירות לזרם המים של השירותים וחיבור נוסף לחשמל והוא מוכן לשימוש. בלי התעסקות מיותרת, בלי כאבי ראש.

המערכת החשמלית החכמה בעלת מד טמפרטורה המונע ממנה להגיע לטמפרטורה חמה מדי העשויה לגרום לכוויות. מנגנון בטיחות נוסף המהווה הגנה בעת השימוש אלו חיישנים מיוחדים המפעילים את המכשיר רק לאחר ישיבה על האסלה.

תוך 30 שניות מרגע השימוש באסלה מגיעים המים לטמפרטורה שהוגדרה מראש, מוכנים לשימוש בדיוק בזמן ובמקום הנכון.

הרשו לעצמכם ליהנות מאיכות חיים חדשה, מרמת היגיינה חדשה שקל כל כך להתרגל אליה ונוחות מקסימאלית בחלל האינטימי שאנו מבקרים בו הכי הרבה בבית – השירותים שלנו.

לכל מושבי הבידה שלנו - לחצו כאן

הבידה האלקטרוני עכשיו גם בישראל- לחצו להמשך קריאה

דלג לתוכן העמוד